25.dubna 2020  
Připravili jsme pro Vás novinku - Mikrofuidní čip na selekci spermií.
Jedná se o velmi šetrnou revoluční laboratorní metodu v oblasti selekce spermií. Metoda spočívá v použití skleněného čipu na jedno použití. Čip obsahuje mikrobariéry, které napodobují přirozené prostředí vejcovodů ženy. Pomocí těchto mikrobariér dochází k přirozenému výběru spermií. Odpadá tak jakákoliv předchozí úprava vzorku spermatu a použití přístrojů (např. zpracování pomocí centrifugace). Díky této metodě jsou vytříděné spermie kvalitnější, mají lepší morfologii, životaschopnost, pohyblivost a nepoškozenou DNA.
Tato moderní metoda zvyšuje úspěšnost cyklu prokazatelně až o 25%.
Bližší informace zde .
21.dubna 2020     V souvislosti s pozitivním vývojem epidemiologické situace a s doporučením Ministerstva zdravotnictví ČR opět zahajujeme provoz na naší klinice. Informace k obnovení provozu kliniky jsou k dispozici zde.
1.září 2018  

 S radostí oznamujeme, že můžeme našim pacientkám nabídnout novou službu, která pomáhá zvýšit úspěšnost a tím i šanci na početí vytouženého miminka.
Pořídili jsme nový přístroj Time Lapse Incubator Geri, který umožňuje kontinuální monitoring vývoje embryí. Jedná se o speciální kultivační inkubátor, který poskytuje uloženým embryím optimální podmínky pro vývoj. Každé embryo, uložené ve své misce, je monitorováno 24 hodin denně, čímž odpadá jakákoliv manipulace s embryi. Embrya jsou tak méně vystavena nepříznivým podmínkách, nejsou rušena a stresována během embryonálního vývoje. Díky nepřetržitému monitoringu má lékař o každém embryu velké množství informací, což mu umožňuje vybrat to nejkvalitnější embryo vhodné pro embryotransfer.

 IMG-20180815-WA0000

 5. listopadu 2015  

1.9.2015 nabyla účinnost novela zákona č. 48/1997 Sb. o veřejném zdravotním pojištění. Novela upřesňuje horní věkovou hranici ženy, kdy má nárok na umělé oplodnění hrazené zdravotní pojišťovnou. V původním znění zákona byla uvedena věková hranice "do 39 let", nově je tato hranice věku v zákoně upřesněna termínem "den dosažení 39 roku věku" (§ 15 odst. 3, písm. a)b) ).

"Jistou nepřesnost tohoto stanovení hranice věku v zákoně řešila VZP v praxi dosud vstřícně tak, že hradila tuto péči ženám do 39 let včetně (tj. do 39 let + 364 dní)" - Oldřich Tichý, mluvčí VZP.

 

 14. dubna 2015  

Milé pacientky, nově je pro vás připraveno
v našem centru wifi připojení.
Heslo je k dispozici na recepci.

 

1. prosince 2014   

     UPOZORNĚNÍ

V odbdoí od 20.12.2014 do 2.1.2014 bude v našem centru omezen provoz. V akutních případech prosím volejte na tel.číslo +420 721 239 050.

 

13.listopadu 2014  

Dvojčat z umělého oplodnění je moc, porodník na to chce zákon

Počet dvojčat se u nás díky umělému oplodňování za posledních 20 let zdvojnásobil a porodníkům se to nelíbí. Zbrzdit tento vývoj pomohl systém úhrad umělého oplodnění platný od roku 2012. Matkám se od té doby hradí čtyři vložení neboli transfery oplodněných vajíček do dělohy, jen když první dva budou pouze s jedním embryem.
Více zde
http://www.novinky.cz/zena/deti/353303-dvojcat-z-umeleho-oplodneni-je-moc-porodnik-na-to-chce-zakon.html

 

 1. listopadu 2014  

Od listopadu 2014 je naše centrum vybaveno novým moderním dynamickým laserem pro asistovanou reprodukci OCTAX NaviLase, který umožňuje biopsii buněk trofoblastu z 5-denního embrya pro potřeby preimplantační genetické analýzy.

Další nespornou výhodou tohoto unikátního laseru je rozšíření nabídky prováděných výkonů, zvyšujících úspěšnost léčby neplodnosti. Tímto laserem lze provádět asistovaný hatching na vysoké odborné úrovni (zona drilling a ztenčení zony pellucidy, zona thinning).

 

 25.srpna 2014  

Pokud partneři řeší problém s otěhotněním,
tedy s plodností, měli by si uvědomit, že se
jedná o společný problém ... http://www.novinky.cz/zena/zdravi/345457-az-ctvrtinu-paru-v-cr-trapi-neplodnost.html

 

 22.srpna 2014  

Dnes vyšel na idnes.cz zajímavý článek:   
http://idnes.cz/CspWj 

 

 23.ledna 2014  

Článek o nás na www.regionplzen.cz http://www.regionplzen.cz/zpravodajstvi/?snazite-se-marne-o-miminko-natalart-vam-pomuze

 

 10. ledna 2014

 

Od ledna 2014 působíme nově v moderní   budově GENETIKY (GENETIKA). Pacientům tímto nabízíme větší komfort, moderní vybavení a možnost genetických vyšetření a vyšetření reprodukční imunologie v jedné budově.

V budově GENETIKY provozuje svou praxi  prof. Ulčová-Gallová, se kterou naše centrum úzce spolupracuje.