Často kladené dotazy

Existuje věkové omezení pro možnost léčby metodami asistované reprodukce? 
Ano, horní věková hranice je u ženy do 40 let, v případě, že léčbu hradí pojišťovna. Léčbu mohou podstoupit ale i starší ženy, bez nároku na úhradu nákladů od pojišťovny, a to do 49 let. U partnerů je rozhodující věk ženy.

Kolik stojí provedení jednoho cyklu umělého oplodnění a mám nárok na úhradu léčby od pojišťovny? 
Z veřejného zdravotního pojištění hradí pojišťovny ženám za život 4 cykly IVF . Pro úhradu 4 cyklu je podmínkou, že v prvních dvou cyklech bylo přeneseno pouze jedno embryo. Pokud byla transferována embrya dvě, hradí pojišťovna jen první 3 cykly. Další podmínkou je zdravotní indikace a věk ženy od 18 let do dne dosažení 40. let ( 39 + 364 dní). V případě provedení nadstandardních metod jsou účtovány doplatky dle platného ceníku. Doplatek je možné uhradit kartou, převodem z účtu či v hotovosti.

Za jak dlouho mohu začít s léčbou od okamžiku mého rozhodnutí podstoupit umělé oplodnění? Za jak dlouho budu těhotná?
V případě, že váš lékař, specialista, indikoval zařazení do IVF cyklu, může být hormonálních stimulace zahájena ihned s následující menstruací. Stimulace je ukončena odběrem vajíček v krátké celkové narkóze. Těhotenství může být prokázáno stanovením hladiny HCG z krve již do 14 dní po transferu embrya do dělohy.

Musíme být s partnerem ve svazku manželském abychom mohli podstoupit léčbu?  
Metodami asistované reprodukce se dle platné legislativy v České republice léčí pár, muž a žena, kteří nemusí být nutně ve svazku manželském.

Máme nárok podstoupit znovu IVF cyklus, i když jsme již podstoupili léčbu jinde? \
Samozřejmě ano.