Průběh léčby

1. První návštěva – vstupní pohovor

První návštěva trvá cca 30 min. Účastní se jí oba partneři. Lékař Vám předá veškeré potřebné informace týkajících se možností léčby, průběhu léčby a finanční náročnosti. Dále s Vámi probere zdravotní stav, rodinnou anamnézu a další informace týkající se léčby.

Pokud se rozhodnete na základě vstupního pohovoru podstoupit u nás léčbu, čekají Vás následující vyšetření:

  • Sérologické testy,
  • u ženy vyšetření hladiny hormonů, odběr je prováděn mezi 2. a 5. dnem menstruačního cyklu, vč. AMH a ultrazvukové vyšetření
  • spermiogram partnera

2. Hormonální stimulace

Lékař připraví stimulační protokol přesně na míru, vydá Vám léky a zdravotní sestra Vás zaškolí na aplikaci léků.
Stimulační léčba začíná prvním dnem cyklu pacientky. Je monitorována ultrazvukovými vyšetřeními, díky nim určí lékař odběr vajíček, zpravidla mezi 11. a 15 dnem cyklu.

3. Odběr vajíček

Odběr vajíček se provádí v krátké celkové anestezii (10 – 20 min.). Následně 2 – 3 hodiny bude odpočívat u nás pod dohledem zdravotních sestřiček.

4. Odběr spermií

V den odběru vajíček poskytne partner sperma. Před odběrem doporučujeme dodržet dvou až pětidenní pohlavní abstinenci.

5. Mimotělní oplodnění

Po úspěšném odběru vajíček je ještě týž den oplodníme v laboratoři

6. Kultivace embryí

Embrya, která po oplodnění vzniknou, jsou kultivována ve speciálních inkubátorech po dobu 3 až 6 dní. Průběh vývoje každého embrya je pečlivě sledován.

7. Embryotransfer

Embryotransfer je stanoven lékařem a embryologem s ohledem na vývoj a kvalitu embryí. Transfer embrya do dělohy ženy je bezbolestný výkon trvající cca 10 min.

8. Kryokonzervace

Embrya, která nebyla transferována jsou následně zamražena metodou vitrifikace. Takto uchovaná embrya lze v budoucnu dle potřeby transferovat.

9. Těhotenský test

14 dní po embryotransferu může být proveden těhotenský test.
Pokud je test pozitivní přijdete na ultrazvukové vyšetření, pomocí kterého kontroluje lékař srdeční akce plodu. Následně je pacientka předána svému ošetřujícímu gynekologovi.
Jestliže je výsledek těhotenského testu negativní, snažíme se s párem dále pracovat a řešit další léčebné postupy.